Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Chamlety coraz bliżej

Chamlety coraz bliżej
2011-11-15

Już za 10 dni zostaną wręczone chamlety - nagrody za najgorsze reklamy funkcjonujące w polskiej przestrzeni publicznej. Chamlety, które wymyślił prof. Michael Fleischer z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, zostaną wręczone po raz drugi, a jak przekonują organizatorzy nadal jest mnóstwo do zrobienia w polskiej reklamie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 25 listopada 2011 o godz. 17.00

 

Chamlet to pierwszy w Polsce festiwal reklamy z nieco innej strony. Do konkursu zostali zaproszeni autorzy najgorszych reklam, funkcjonujących w polskiej przestrzeni publicznej. Idea chamleta zrodziła się bezpośrednio w mieście i jego okolicach, czyli w naturalnym środowisku funkcjonowania reklamy.

 

Za pośrednictwem chamleta wyrażamy nasz stosunek wobec praktyk firm reklamowych, które swoich klientów traktują szablonowo, cynicznie lub jeszcze gorzej - komentuje prof. Fleischer, kierownik specjalności projektowanie komunikacji i wizerunku instytucji w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr - Zauważamy potrzebę innego podejścia do klienta, który nie ma potrzeby znać mechanizmów reklamy, ale wymaga dydaktycznego traktowania. Reklamiarze poza samą reklamą muszą edukować swoich klientów. Oczywiście to kosztuje czas a u nas reklamę robi się w poetyce ilościowej a nie jakościowej, czyli im więcej, tym lepiej - dodaje Fleischer.

 

Chamlety zostaną przyznane w 5 kategoriach, a wręczą je członkowie kapituły, w której skład wchodzą: prof. Andrzej Zawada, prof. Jerzy Jastrzębski, prof. Aleksy Awdiejew, prof. Grażyna Habrajska, dr Michał Grech i Dirk Henkelmann, creative director z agencji TBWA. Przewodniczącym kapituły konkursu jest prof. Michael Fleischer.

 

Uroczysta gala odbędzie się 26 listopada 2011 roku w gmachu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej o godz. 17.00 - Festiwal jest otwarty dla każdego, również członkowie kapituły będą dostępni dla dziennikarzy i zgromadzonej publiczności - wyjaśnia Mariusz Wszołek, współorganizator festiwalu.

 

Po zakończeniu oficjalnej części festiwalu, w holu głównym Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej będzie możliwość, w mniej oficjalnej atmosferze, porozmawiać z członkami kapituły: prof. Dolińskim prof. Fleischerem czy Dirkiem Henkelmannem.