Aktualności
Kontrola jakości i powtarzalność druku – co to takiego?
Jesteś wydawcą lub marketingowcem? Zależy Ci na tym, żeby wydawane przez Ciebie katalogi zawsze miały jak najwyższą jakość. To naturalne. Jednak, jak ją uzyskać? Co zrobić, aby zawsze być zadowolonym z zamówienia otrzymanego od drukarni? Tutaj z pomocą przychodzi Ci właśnie kontrola jakości i powtarzalność druku. Dzięki temu, masz zagwarantowane zawsze takie same parametry i jakość druku.
Wtedy każde wydane przez Ciebie czasopismo będzie tak samo wartościowe. Oczywiście drukarnia odpowiada wyłącznie za jakość wydruku, a nie za to, co znajdzie się w Twojej gazecie po kątem merytorycznym. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że o odpowiednią jakość wydruku musi zadbać już sama drukarnia. W tym krótkim artykule przybliżymy Ci tajniki kontroli jakości, które zagwarantują powtarzalność druku.
Czego dowiesz się z tego artykułu?
Co to jest kontrola jakości druku? Jakie są etapy kontroli jakości? Na czym polega kontrola wizualna druku? Co zapewnia powtarzalność druku?
Na czym polega kontrola jakości druku?
Pewnie mocno zastanawiasz się nad tym, czy wybrana przez Ciebie drukarnia zatroszczy się o właściwe przygotowanie zamówionego wydruku? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Nie musisz się już tym martwić! Każda dobra drukarnia, w tym również Drukarnia Wydruk ma wdrożoną kontrolę jakości druku. Co to rzeczywiście dla Ciebie oznacza? Tyle, że na każdym etapie produkcji, zaczynając od przygotowania impozycji w dziale Pre-Press, przez naświetlanie płyt, wydruk, oprawę, pakowanie, aż do chwili wysłania gotowego produktu, drukarnia troszczy się o kontrolę jakości druku. Jakie to daje rezultaty? Takie, że Drukarnia Wydruk w Katowicach zawsze dostarcza Ci zamówienie zgodne z przyjętymi normami oraz ze specyfikacjami technicznymi. Chcemy tutaj również dodać, że zgodnie z filozofią ekologiczną, drukarnia stara się zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Jakie są etapy kontroli jakości druku?
Cała faza kontroli jakości druku musi być zgodna z określonymi warunkami. W czasie procesu weryfikacyjnego druk przechodzi przez trzy podstawowe etapy. Pierwszym z nich jest oczywiście sprawdzenie parametrów zlecenia. Gdy jakiś z zapisów specyfikacji jest nieoczywisty, to wtedy potrzebne jest dopytanie opiekuna klienta o szczegóły. Pozostałe dwa etapy to weryfikacja rodzaju i ilości surowca oraz skontrolowanie maszyn drukarskich. Gdy wszystko się zgadza, to zamówienie trafia do Ciebie, czyli do klienta.