Aktualności
Skrócenie czasu realizacji zamówienia dzięki technologii cięcia laserowego
Klienci nie lubią czekać. A rozwój handlu elektronicznego sprawia, że konsumenci z każdym dniem stają się coraz bardziej wymagający. Czas realizacji zamówień jest coraz krótszy. Ludzie chcą szybkiej obsługi i chcą szybkiego rozwiązania ich problemu. Dotyczy to również nabywców przemysłowych. Wyzwaniem jest połączenie każdego etapu procesu i utrzymanie elastyczności w przypadku pilnych zamówień. Dlatego warto zapewnić, że klienci otrzymują to, czego chcą we właściwym czasie. W związku z tym dotrzymywanie coraz krótszych terminów realizacji stało się istotnym celem w dzisiejszych procesach produkcyjnych. Technologia cięcia laserowego może przyczynić się do skrócenia czasu dostawy.
Efekt skrócenia czasu realizacji zamówienia
Dla producentów, konsekwencje wydłużonego czasu realizacji zamówienia mogą wykraczać poza zwykłą irytację. Może to w końcu kosztować daną firmę pieniądze, a także istnieje ryzyko utraty klientów. Co więcej, stawką jest reputacja firmy. Szybkość wprowadzania produktów na rynek zmieniła się z często zadawanego pytania w nowy standard. To proste – jeśli nie uda się zapewnić krótkich terminów, wygra konkurencja.
Tak więc, efekt skrócenia czasu realizacji jest znaczący. Na szczęście istnieją pewne kroki w procesie drukowania i cięcia, które pomagają zminimalizować czas oczekiwania. Zmiana zaczyna się od analizy procesu produkcyjnego. Pozwala to firmie na szybkie zlokalizowanie błędów i nieefektywności.
Jak technologia cięcia laserowego skraca czas realizacji zamówienia
Dzięki technologii cięcia laserowego można znacznie przyspieszyć proces produkcyjny. Oczywiście to, w jakim stopniu technologia ta może skrócić czas realizacji zamówień, zależy od tego, w jakim punkcie znajduje się obecnie dana firma. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pełni zmodernizowane przedsiębiorstwo korzysta już z technologii cięcia laserowego. Analiza podpowie natomiast, jakie obszary można jeszcze poprawić.
W celu usprawnienia procesu cięcia firma Summa poleca plotery laserowe z opcją automatyzacji. Podczas cięcia całych rolek materiały wymagają minimalnej interwencji operatora. Jedynie procesy w pobliżu maszyny mogą być dodatkowo nadzorowane. Obróbka laserowa wymaga nadzoru w celu uniknięcia pożaru.
Plotery laserowe Summa (więcej informacji) posiadają najnowocześniejszy system kamer, który szybko skanuje materiał i rozpoznaje wszelkie deformacje na miejscu, aby automatycznie skompensować je w wektorze cięcia. Oszczędza to czas i gwarantuje dokładność.
Z kolei dołączony do zestawu podajnik materiału (silnikowy odwijak) ma opcję wykrywania krawędzi i pozwala uniknąć zniekształceń tkaniny podczas cięcia. Odpręża materiał i zapewnia stały i prosty posuw. Przy tym zachowuje dokładność, nawet przy bardzo dużych prędkościach.
Wielkoformatowy ploter laserowy L3214 (link) jest szybki nie bez powodu. Jest bowiem wyposażony w unikalną technologię cięcia laserowego, zwaną koncepcją „on-the-fly” (cięcie w locie). Skanowanie projektu, automatyczne tworzenie projektu cięcia i cięcie, gdy skanowana jest kolejna część. W ten sposób urządzenie L3214 zwielokrotnia produktywność każdego innego rozwiązania do cięcia dostępnego na rynku. Duże przyspieszenie lasera jest możliwe dzięki lekkiej głowicy, w której umieszczona jest wiązka laserowa.
Sprawdź te wyżej wymienione możliwości plotera laserowego marki Summa w naszym Centrum Demonstracyjnym w centrali firmy Integart w Błoniu.
Z przyjemnością przetestujemy każdy Twój materiał na ploterze laserowym Summa L1810 (link). Gwarantujemy pełne wsparcie techniczne i biznesowe. Wystarczy online wybrać dogodny termin i umówić pokaz cięcia: https://www.integart.com.pl/pl/demolab/centrum/wroclaw-blonie
- tel. +48 535 991 625
- skrzypczyk@integart.com.pl
lub znaleźć kompletny pakiet informacji na stronie www.dobreplotery.pl.