Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Street View - zdecyduj, co powinna pokazać Polska

Street View - zdecyduj, co powinna pokazać Polska
2011-05-12

Ruszyły przygotowania Google do zdjęć do Street View w Polsce. To Polacy sami wybiorą miejsce, które stanie się wizytówką naszego kraju.


Street View jest funkcją Map Google pozwalającą użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. Dostępne są zdjęcia wykonane na wszystkich 7 kontynentach, w 27 krajach.


- Mapy Google to jeden z pierwszych serwisów internetowych, które odwiedzą zagraniczni turyści, planujący przyjazd do Polski – przekonuje dyrektor Google Polska Artur Waliszewski. - Można już było na zdjęciach Street View oglądać stadiony RPA, na których odbywały się mecze piłkarskie Mistrzostw Świata w piłce nożnej, jak i historyczne zabytki Włoch. Kraje, takie jak Włochy, Francja, Wielka Brytania czy Szwecja korzystają na Street View pod względem turystycznym. Zależy nam, żeby w tym gronie nie zabrakło Polski.


Pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki trwa akcja "Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View". Daje ona internautom szansę na proponowanie i głosowanie na atrakcje turystyczne oraz inne interesujące miejsca przeznaczone do sfotografowania. W Polsce w pierwszej kolejności planowana jest realizacja zdjęć z wybranych miejsc. Wykonają je oznakowane samochody Google z kamerami zamontowanymi na dachach.

 

Propozycje można zgłaszać do 31 maja poprzez formularz online na stronie www.google.pl/streetview/polska, w czterech kategoriach: Miejsca kultury i historii, Cuda natury, Miejskie uroki, Ukryte skarby. Finałowe miejsca zostaną poddane głosowaniu internautów, po czym ustawione w galerii. Natomiast zwycięską lokalizację twórcy ustawią jako polską premierę na Street View.

Fotografie Polski zostaną udostępnione użytkownikom map Google po kilku miesiącach zbierania materiału zdjęciowego poddanego obróbkom technologicznym (zamazywanie twarzy przechodniów i numerów rejestracyjnych pojazdów, przetwarzanie i dokładne łączenie obrazów w panoramy 360 stopni). Pozostaje czekać na efekty.


Źródło: wiadomosci.mediarun.pl